Ako kúriť v krbe

Ako kúriť v krbe

Ukladajte drevo do ohniska od najhrubšieho polena po triesky. Urobte si vzdušnú pyramídu, na vrch dajte podpalač a zapálte. Triesky na vrchu sa rýchlo rozhoria a drevo pod nimi bude postupne prehárať. Horúci dym rýchlejšie prehreje komín a dostane ho skôr do prevádzkovej teploty. Asi po hodine horenia prvý krát otvoríte dvierka a pridáte prípadnú viac »

Drevo a jeho skladovanie

Drevo a jeho skladovanie

Drevo musí byť suché pod 20%, inak sa energia míňa na varenie vody, teplota sa znižuje, pec dechtuje a tešia sa iba kominári. Označenie palivové drevo u nás neznamená, že drevo je vhodné na okamžité kúrenie. Tým sa tvrdé drevo stáva až po cca 2 rokoch optimálneho skladovania. Určite neskladujte drevo v garáži, alebo v viac »

Čisté sklo na krbovej vložke

Čisté sklo na krbovej vložke

Častá a niekedy zásadná podmienka zákazníka je čisté sklo. Naozaj nič jednoduchšie, či jednoducho nemožné ? Iba vysoká teplota v kúrenisku dokáže zabezpečiť konfort čistého skla rozkladom dechtov. Takže je to jednoduché, ale ako na to . Kvalitná krbová alebo pecná vložka má dobré utesnenie dvierok, čím je prístup vzduchu regulovaný. Pri netesnosti dvierok (niektoré, viac »

Vzhľad a cena krbu

Vzhľad a cena krbu

Vzhľad a cena krbu závisí od rozličných faktorov. Prídite sa k nám poradiť. Po prepočtoch a návrhu typu stavby sa treba sústrediť na celkový dizajn diela. Kvalita a použité materiály ovplyvňujú cenu ale aj užitkovú hodnotu stavby. Na krbe sa neoplatí šetriť! Toto je stavba, čo vydrží roky.

Postup pri výbere krbu

Postup pri výbere krbu

Ak Vám máme efektívne poradiť, je potrebné si priniesť so sebou projektovú dokumentáciua výpočet tepelných strát (ak máte). Súčasné stavby sa realizujú viac menej v nízkoenergetickom štandarde a preto sa ľahko môže stať, že krb bude krásny, ale po hodine, dvoch horenia budete spotení a pootvárate všetky okná. Prepočet a správne nadimenzovanie spotrebiča je základná viac »

Umiestnenie krbu

Umiestnenie krbu

Najviac pozornosti pri výbere miesta (a to už pri projektovaní) treba venovať sálavému dielu a umiesteniu krbu. Jeho optimálne osadenie v priestore môže docieliť tepelnú pohodu v celom dome (aj na poschodí).  Pri teplovzdušnom krbe je skôr priorita sa správne rozhodnúť z pohľadu budúceho usporiadania interierového zariadenia, aby sa nestalo že ho budete mať orientovaný viac »

Kde umiestniť komín

Kde umiestniť komín

Komín sa môže umiestniť tesne pri ohnisku , ale aj v trojmetrovej vzdialenosti. To súvisí od typu stavby (pozri sekciu stavby). Preto je dôležité sa včas rozhodnúť ako plánujem krb využívať. Radi Vám v našom krbovom štúdiu vysvetlíme, ale aj naživo predvedieme rozdiely v jednotlivých typoch stavieb teplovzdušnej, sálavej a teplovodnej. Od toho závisí aj viac »

Varenie na dreve

Varenie na dreve

Pec na pečenie zažíva svoju renesanciu, či ako súčasť kuchynskej linky moderných kuchýň alebo ako samostatná pec na pečenie pre letnú atmosféru v záhrade. Pec na pečenie umožňuje všestranné dotvorenie a nenechá žiadne želania nenaplnené. Pečenie sa stane opäť zážitkom. Vďaka špeciálnej geometrii ohniska sa uvoľnia arómy a chute a zažijete tak neopakovateľné kulinárske pochutenie. viac »