• Biokrby
  • Biokrby
  • Biokrby
  • Biokrby

Biokrb je moderný bezkomínový krb, ktorého výhodou je hlavne jednoduchá inštalácia, nakoľko odpadá problém s inštaláciou komína.

Na vytvorenie príjemnej atmosféry ohňa Vám postačí bioalkohol, ktorý nalejete do oceľovej nádobky – horáku biokrbu a jednoducho ho zapálite. Bioalkohol neprodukuje dym ani popol. Je vyrobený technológiou alkoholového kvasenia z biomasy, upravený a denaturovaný tak, aby horel krásnym žltým plameňom. Výsledkom horenia bioliehu je vodná para a kysličník uhličitý, presne to, čo vydychuje aj človek. Preto stačí ak vyvetráte miestnosť, v ktorej sa nachádza. Biokrby majú regulovateľný horák a preto si viete nastaviť výšku plameňa, výhrevnosť a tak aj spotrebu. Aj keď oheň vyzerá nebezpečne, nemusíte sa báť, materiál nie je nikdy tak horúci, aby ste sa na ňom popálili.

Biokrb je úžasný estetický doplnok vyrobený hlavne pre pôžitok z ohňa. Vie však slúžiť aj ako vyhrievacie teleso, pretože môže mať výhrevnosť od 1-6 kW v závislosti od veľkosti a počtu horákov a ich nastavenia. Biokozuby sa však nepoužívajú na vykurovanie. Horením bioalkoholu vzniká teplo, ktoré je iba bonusom k celkovému efektu biokozubu

Vykúzlite si príjemnú atmosféru ohňa so skvelým estetickým doplnkom interiéru – niektorým biokrbom z našej ponuky.

Aktuálnu ponuku nájdete v našom katalógu.