• Teplovzdušné krby / kombinované
  • Teplovzdušné krby / kombinované
  • Teplovzdušné krby / kombinované
  • Teplovzdušné krby / kombinované

Teplovzdušný kozub je v súčasnosti najrozšírenejší spôsob dokurovania obytných priestorov tuhým palivom.

Je to účinný zdroj tepla ponúkajúci súčasne viaceré individuálne riešenia konečného vzhľadu krbu podľa výtvarných zámerov v interieri.Dokurovanie teplovzdušným krbom je obzvlášť vhodné na rýchle získanie tepla v podchladených rekreačných objektoch. Má vysoký podiel teplovzdušného tepla a malý podiel sálania.

Tento nedostatok sa dá vylepšiť pridaním akumulačných ťahov za vložku a po rýchlom nábehu teplovzdušnej zložky využívať aj dobeh akumulačného jadra,ktorý je ohrievaný od horúcich splodín.

Vy máte svoju predstavu a pridaná sálava stena tomu nezodpovedá. Vtedy je možné postaviť kozub s kumulačným jadrom a obstavbou s liateho šamotu a vaša predstava sa nemení, príp. len minimálne.

Takto postavený kozub má veľmi podobné vlastnosti ako vyššie spomenutý, len s rozdielom menšej sálavej plochy. V akumulačných kozuboch nie je nutné prikladať ako v teplovzdušných každú hodinu, ale po rozkúrení sa pridá dávka dreva, ktorá keď dohorí tak cez naakumulované teplo v jadre ho odovzdáva do priestoru aj viac hodín.

Pri použití bežnej vložky nie je možné uzatvárať prúdiaci teplý vzduch !